Broker internetowy do handlu akcjami działający od 2006 roku. Jako jeden z wiodących brokerów internetowych w Europie, LYNX oferuje więcej niż tylko niskie opłaty. Dzięki rozbudowanym i kompleksowym usługom pomagamy inwestorom i traderom w realizacji ich celów inwestycyjnych.

kurs kuna euro

Zyskaj czas dzięki szybkiej realizacji transakcji wymiany walut. Chorwacka kuna jest wybijana w dość nietypowy sposób – w latach nieparzystych na monetach umieszcza się napisy w języku chorwackim, a w parzystych łacińskim. Słowa „kuna” i „lipa” w języku chorwackim mają identyczne znaczenie jak w polskim, więc skojarzenia z przyrodą są jak najbardziej uzasadnione.

Kuna chorwacka według standardu ISO 4217 oznaczona jest kodem HRK. Waluta w Chorwacji często opisywana jest skrótami „kn“ oraz „lp“. Ten drugi odnosi się do lipy chorwackiej, czyli jednej setnej części kuny. Wszelkie prawa własności intelektualnej są zastrzeżone przez dostawców lub giełdę dostarczającą dane zawarte na tej stronie internetowej. Jej nazwa nawiązuje do dawnych czasów, kiedy to skóry kun stanowiły na terenach Chorwacji jednostkę rozliczeniową. Oprócz międzynarodowego symbolu, kunę chorwacką zapisuje się też skrótem „kn”.

Natomiast monety wyróżniają się różnorodnymi zdobieniami. Banki i inne serwisy oferujące przelewy miedzynarodowe zwykle mają dodatkowe koszty, którymi obciążają klientów zaniżając kurs wymiany walut. Nasza sprytna technologia pozwala nam być Znajdź prawa firmy transportowej bardziej efektywnymi, więc za każdym razem otrzymasz doskonały kurs wymiany walut. Dla turystów zmiana waluty w Chorwacji nie będzie miała większego znaczenia, ponieważ koszty utrzymania czy jedzenia nie powinny ulec większym zmianom.

Nie stanowi ze strony serwisu elementu oferty ani propozycji zawarcia transakcji. Już teraz można tam płacić w euro, ale oczywiście od 2024 roku nie będzie innego wyboru, ponieważ wraz z końcem 2023 roku kuny przestaną być akceptowane. To proces, który oznaczał będzie wiele zmian dla chorwackiej gospodarki, a także postrzegania różnych spraw przez jej mieszkańców. Waluta ta nazwę swoją zawdzięcza jeszcze za czasów średniowiecza, kiedy to głównym towarem wymiany na terytorium Chorwacji były skóry tego zwierzęcia. Do dziś dzień znaczenie samej nazwy waluto zostało niezmienne, jednak podczas ustalania nazwy waluty chorwackiej nie obyło się bez zamieszek.

Jednocześnie nie będzie on „przeskokiem” z dnia na dzień. Przez ponad rok w Chorwacji obowiązywać będzie zarówno kuna, jak i euro. W poprzednich latach kurs wymiany kuny był na stabilny poziomie. Waluta Chorwacji ostatnio zalicza wahania, ale wynika to z sytuacji ogólnopolitycznej Rynki Kapitałowe Broker Forex – Ocena 2022, Informacje, Opinie klientów w Europie, a także faktu, że już jakiś czas temu kraj ten potwierdził, że wchodzi do strefy euro. Kursy walut przedstawione na stronie nie stanowią oferty w rozumieniu prawa i stanowią wyłącznie informację dla klientów. W przypadku braku waluty w kantorze, zostanie ona zamówiona.

Waluta Chorwacji – kuna chorwacka niedługo przestanie istnieć. Jaką walutę zabrać na chorwackie wakacje?

Dużą zaletą LYNX jest profesjonalny, przyjazny zespół specjalistów inwestycyjnych, którzy pomagają klientom w wielu aspektach inwestowania. Ponadto dostępne są również regularne webinary internetowe, analizy i cotygodniowe biuletyny, które pomagają być na bieżąco z wydarzeniami na rynkach światowych. W LYNX kładziemy nacisk na stworzenie kompleksowej oferty, która pozwoli początkującym inwestorom i zaawansowanym traderom osiągnąć ich cele inwestycyjne.

kurs kuna euro

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za prawidłowość i aktualność prezentowanych danych. Kursy mają charakter informacyjny i mogą ulec zmianie w dowolnym momencie, nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 § 1 kodeksu cywilnego. Cenne futro z kun służyło wówczas jako środek do płacenia podatków. Wkrótce potem kuna stała się również potencjalnym pieniądzem ówczesnej Banowiny Chorwacji.

Pojawienie się chorwackiej kuny, jak wiemy dzisiaj, wpisuje się w historię. W starożytności chorwacka waluta była przedmiotem obrotu w innych państwach słowiańskich, takich jak Kijów. W przeszłości korzystanie z chorwackiej waluty lokalnej ulegało znacznym wahaniom, a idea wprowadzenia waluty jako takiej zaczęła być przedmiotem rozmów dopiero około 1939 r. Już dzisiaj do swojej strony dodaj nasz darmowy konfigurowalny kalkulator walutowy i tabele wymiany walut. Kuna chorwacka – oficjalna waluta obowiązująca na terenie Chorwacji.

Kliknij na rozwijanym menu, aby wybrać waluty, z których chcesz skorzystać. W Chorwacji nie brakuje bankomatów obsługujących karty z największych banków. Podczas wakacyjnego wyjazdu można korzystać z tego rozwiązania, ale oczywiście najlepiej wybierać takie bankomaty, w których prowizja nie jest wysoka. Na rewersie widnieje zamek hrabiego Eltza w Vukovarze oraz motyw gołębicy Vučedol.

Dzięki temu, że bank centralny dba o to, by HRK kurs miał względnie stały wobec euro, również kurs kuny do złotego pozostaje niemal niezmienny. Chorwacja cieszy się dużym zainteresowaniem polskich turystów, szczególnie w okresie wakacyjnym, głównie ze względu na swój klimat, piękne widoki i możliwość dojechania tam własnym samochodem. Przed wyjazdem warto jednak zaznajomić się z kursem kuny. Jej przeliczanie może początkowo sprawiać nieco problemów – z pomocą przychodzi kalkulator walutowy dostępny na naszej stronie. Warto też pamiętać, że kurs kuny chorwackiej jest powiązany z euro.

Wątek ma 14 lat i przez 14 lat co roku na początku sezonu były narzekania, że “złotówka traci na wartości, a kuny drożeją”. I po 14 latach tego “tracenia wartości”, kurs kuny do złotówki jest praktycznie taki sam jak w 2008 roku. Bo wczoraj w kantorach cena w Jastrzębiu-Zdroju to 70 groszy.

Kalkulator walut

W 2019 roku Chorwaci złożyli wniosek o przystąpienie do europejskiego mechanizmu walutowego ERM II, co oznacza, że to, jaka waluta w Chorwacji obowiązuje oficjalnie, niedługo może się zmienić. Chwilowo jednak kuna chorwacka kurs będzie miała powiązany z europejską walutą. W dwuletnim okresie przejściowym kurs kuny chorwackiej powinien być stabilizowany w taki sposób, by kurs kuny do euro nie wychodził poza wyznaczone ramy. Ta „poczekalnia“ do euro ma na celu sprawdzenie, czy waluta chorwacka jest wystarczająco stabilna.

Jeśli podoba ci się to, co robimy, koniecznie podziel się tym z nami, a także innymi zainteresowanymi tematem walut. Sprawdzaj na bieżąco ceny walut i sam zdecyduj, jak wykorzystać to w praktyce. Kuna chorwacka nie jest zbyt często podrabiana ze względu na stosunkowo zaawansowane systemy zabezpieczające banknoty przed fałszerstwem. Włącz powiadomienia, a my powiadomimy Cię kiedy ceny walut będą korzystniejsze.

Zamek Eltz to luksusowa barokowa posiadłość położona nad brzegiem Dunaju na skrzyżowaniu Slavonii i Srijemu, na skrajnych zachodnich zboczach Fruška gora, w Vukovarze. Ptak z epoki eneolitu jest ściśle związany z kultem indoeuropejskiego boga ognia i rzemiosłem odlewniczym. Przecież co roku powtarza się ta sytuacja, że przed wakacjami waluty drożeją, bo Polacy masowo je kupują na wyjazdy zagraniczne. Jedynie na przestrzeni kilkunastu lat złotówka umocniła się względem forinta. Tzn., u nas w kantorach mogą placic sporo tanie, niz te 0,58 bo jak komus zostały po wyjazdach, a sie nie wybiera, to raczej nie bedzie mial mozliwosci wymiany ‘zdalnej’.

Banki centralne

Rewersy ilustrują natomiast obiekty architektoniczne tego kraju. Para kuna PLN nie należy na pewno do najpopularniejszych par walutowych w Polsce, ale znalezienie miejsca, w którym waluta kn będzie dostępna, nie jest trudne. Z uwagi na to, że kuny chorwackie kurs mają stabilny, łatwiej dostrzec dodatkowe opłaty i przewalutować parę HRK PLN tam, gdzie będzie oferowany kurs najbliższy średniemu. To samo warto wziąć pod uwagę w przypadku wymiany euro na kuny i kuny na euro. Otrzymuj codziennie komentarze walutowe na Twojego maila!

  • Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w zakresie adresu mailowego na wysyłanie kodu rabatowego, zgodnie z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną.
  • Powodem jest to, że Chorwaci sporo oszczędności przechowują nie we własnej walucie, lecz właśnie w euro.
  • Zapłacisz w czasie jego trwania zarówno euro, jak i kunami.
  • W obiegu znajdziemy banknoty o nominałach od 5 do 1000 kun.

Utrzymuje się na stabilnym poziomie względem europejskiej waluty. Kuna chorwacka to oficjalna jednostka monetarna na terenie Chorwacji. Na wakacje, warto zatem sprawdzić kurs kuny, wpisując w przeglądarkę frazę kuna kurs. Ze względu na szeroko rozwiniętą turystykę, w Chorwacji w wielu miejscach akceptowane jest euro. Mimo to dobrym rozwiązaniem jest zabranie ze sobą kun – kurs na miejscu może się bowiem okazać mniej atrakcyjny. Z zakupem kuny chorwackiej nie powinno być większego problemu.

Przelicz kuny chorwackie (HRK) na euro (EUR)

Dane i ceny tu przedstawiane mogą pochodzić od animatorów rynku, a nie z rynku lub giełdy. Kurs kuny chorwackiej interesuje Polaków Traders Home Broker Recenzja głównie w okresie wakacyjnym. Waluta ta dostępna jest w większych kantorach tradycyjnych oraz kantorach internetowych.

Wreszcie, w 1994 roku powstały dzisiejsze kuny chorwackie. Koniecznie spójrz także na wykres, który obrazuje średni kurs NBP kuny chorwackiej z ostatnich dni. Banki często reklamują darmowe lub tanie przelewy, ale ukrywają marżę w zaniżonym kursie wymiany walut. W Wise otrzymasz rzeczywisty, uśredniony kurs wymiany, dzięki czemu możesz sporo zaoszczędzić na swoich międzynarodowych płatnościach. Biznes w INTERII to najświeższe informacje gospodarcze – aktualne kursy walut, notowania giełdowe i cen surowców, wiadomości ze spółek głównego parkietu i NewConnect.

Wizerunek biegnącej kuny pojawił się na monetach już w XIII i XIV wieku, ale dzisiejsza waluta, kuna chorwacka, pojawiła się znacznie później. Kuna chorwacka to bardzo popularna w naszym kraju wakacyjna waluta. Taki kontakt z naszym kantorem Rybnik Plaza pozwoli zarezerwować odpowiednią ilość oraz interesującą cenę. Kuna jako waluta po raz pierwsza pojawiła się w czasie II wojny światowej, gdy Chorwacja istniała pod nazwą Niezależne Państwo Chorwackie. Po zakończeniu wojny kraj został częścią Jugosławii i przyjął ich walutę – dinara jugosłowiańskiego. Na awersie banknotu o wartości 500 kun można podziwiać wizerunek pisarza Marko Marulića, który uważany jest ojca literatury chorwackiej.